جستجو
 1. صفحه اصلی
 2. »
 3. خدمات
 4. »
 5. کربن تراپی

کربن تراپی یا کربن درمانی چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟

با بالا رفتن سن، پوست صورت به تدریج دچار چین و چروک شده و این شرایط به خاطر عوامل ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یا سیگار کشیدن ایجاد می‌شود. در واقع تشکیل چین و چروک با ایجاد تغییر در لایه‌های عمیق‌تر پوست و لایه درم، ضعیف شدن ساختارهای نگهدارنده و کاهش سطح کلاژن پوست ارتباط دارد. هر چند استفاده از کرم‌های موضعی، داروهای خوراکی و انتخاب رژیم غذایی سالم می‌تواند به آهسته شدن این فرآیند کمک کند، افراد دچار این مشکل می‌توانند از روش‌های مختلف برای درمان چین و چروک پوست همچون کربن تراپی با لیزر برای بازیابی ظاهر جوان و جذاب پوست خود استفاده نمایند. لیزر یک پرتوی نوری قوی است که از انرژی نوری خالص تشکیل شده و می‌تواند به دقت نواحی آسیب‌دیده پوست را لایه‌برداری کند. لیزر کربن پیل با انفجاری که روی پوست و در داخل منافذ باز پوست ایجاد می‌کند علاوه بر لایه برداری، سبب تحریک کلاژن سازی و ترميم منفذها در پوست هم می‌گردد؛ بنابراین فرایند جذب لیزر در لایه‌های پوست منجر به تسریع در روند بازسازی ساختار پوست می‌شود.

کربن تراپی صورت

کربن تراپی یا پیلینگ نرم، نوعی روش پاکسازی پوست است که کاملاً بدون درد می‌باشد. اگر به دنبال روشی هستید که به سرعت ظاهر پوست خود را بهبود بخشید، کربن تراپی می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا نتایج مطلوب این روش بلافاصله پس از انجام قابل مشاهده است. این روش درمانی به‌ویژه برای افرادی که پوست چرب دارند یا از جوش سر سیاه، منافذ باز پوست ، آکنه و کدورت پوست شکایت دارند، مفید واقع می‌شود.

کربن تراپی با لیزر

کربن تراپی با لیزر نوعی روش درمانی لیزری انقلابی است که کاملاً بدون درد بوده و تقریباً بلافاصله اثر می‌کند. در این نوع کربن تراپی لایه‌ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می‌شود. این لایه کربنی به عمق منافذ پوست نفوذ می‌کند. نور لیزر به شدت جذب ذرات کربن می‌شود و وقتی اشعه لیزر از روی منطقه‌ای کربنی عبور داده می‌شود، کربن را تخریب می‌کند و همراه با از بین بردن آن سلول‌های مرده پوست، مواد زائد و چربی پوست را هم نابود می‌کند.

کربن تراپی برای لک صورت

کربن تراپی،روش درمانی است که با حذف لایه‌های سطحی و فرسوده و سلول‌های مرده پوست، سطح پوست را از نظر لک ‌های ناشی از آفتاب و عوامل محیطی دیگر هموار تر و یکنواخت ‌تر می نماید.

سوالات متداول

ویرایش محتوا
پاکسازی
لایه برداری
از بین بردن جوش‌ها و کاهش چربی پوست
جوانسازی
ویرایش محتوا
 • سرعت بالای این روش
 • بدون درد
 • بدون ایجاد عوارض و اینکه هیچ التهاب، قرمزی، یا تورم و مراقبت خاصی، به جز پرهیز از آفتاب، نیاز ندارد.
 • مشاهده نتایج بلافاصله پس از انجام کربن تراپی با لیزر
 • با یک بار انجام کربن تراپی با لیزر، نتایجی معادل انجام 10 جلسه پاکسازی پوست یا فیشیال را می‌توانید شاهد باشید. در این روش، شفافیت و جلای صورت از همان لحظه انجام به‌خوبی قابل مشاهده است.
 • کربن تراپی با لیزر و با در نظر گرفتن ویژگی‌های انواع پوست، با یک طیف نرم به لایه‌برداری پوست می‌پردازد و هیچ عوارض و خطری در بر ندارد و شما می‌توانید پس از انجام کربن تراپی به فعالیت روزانه خویش برگردید.
ویرایش محتوا

روش انجام پیل کربن یا کربن تراپی به این شکل است که ابتدا ژلی از جنس کربن روی پوست قرار داده می‌شود. پس از حدود بیست دقیقه، وقتی ژل خوب خشک شد و وارد منافذ پوست گردید، توسط یک گاز مرطوب، لایه‌های سطحی کربن، پاک شده، بعد از آن لیزر انجام می‌شود. فرآیند برخورد اشعه لیزر با کربن در سطح پوست، باعث پاکسازی پوست و منافذ آن خواهد شد.

ویرایش محتوا
2 هفته قبل از کربن پیلینگ از آسپرین یا مکمل های رقیق کننده خون استفاده نکنید.
به مدت 2 هفته قبل از کربن پیلینگ، از هیچ محصولی که حاوی رتینول باشد استفاده نکنید.
حداقل 2 هفته قبل از درمان سیگار نکشید.
ممکن است لازم باشد قبل از درمان، داروهای درمان آکنه را به طور موقت قطع کنید.
ویرایش محتوا
 • هر روز بعد از کربن تراپی پوست خود را به آرامی مرطوب کنید.
 • تا چند روز بعد از درمان دائماً از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.
 • حداقل تا 5 روز بعد از درمان، از هیچ محصول آرایشی حاوی رتینول استفاده نکنید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از کربن تراپی از هیچ روش درمانی ساینده پوست یا تهاجمی استفاده نکنید.
 • اگر پوست چرب دارید، برای حفظ نتیجه مطلوب از محصولاتی که برای آکنه طراحی شده اند، استفاده کنید.
 • اگر پیری ناشی از نور آفتاب یا خطوط ریز دارید، از محصولاتی که حاوی کلاژن و مکمل های کلاژن هستند یا از یک برنامه تغذیه ای تقویت کلاژن استفاده کنید.
ویرایش محتوا
 1. آکنه فعال
 2. بارداری
 3. ضعف سیستم ایمنی (دیابت کنترل نشده)
 4. پوست های تیره (تیپ پوستی ۵ و ۶)
 5. پوست خیلی خشک
 6. تب خال عود کننده
 7. مصرف بالای سیگار و قلیان چراکه ترمیم التهاب در این افراد به سختی صورت گرفته و شانس عوارض بیشتر می باشد.
ویرایش محتوا

کربن تراپی با به روزترین تکنولوژی موجود و با در نظر گرفتن ویژگی‌های انواع پوست، با یک طیف نرم به لایه برداری پوست می‌پردازد. از عوارض جانبی لیزر کربن پیل، قرمزی اندک و مختصر سوزن سوزن شدن تا چند ساعت پس از درمان ممکن است وجود داشته باشد است. برداشت موقت مو در منطقه تحت درمان ممکن است رخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید