جستجو

ام اسکالپ

ام اسکالپ (به انگلیسی: EmSculpt) یک روش غیر تهاجمی است که با استفاده از انرژی الکترومغناطیسی باعث انقباض عضله معادل 20000 کرانچ در 30 دقیقه (666 ست 30 تایی) می شود. این میزان از انقباض با تمرینات بدنسازی امکان پذیر نمی باشد. ام اسکالپت یکی از محصولات شرکت آمریکایی بی تی ال (BTL) می باشد. این محصول توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به تأیید رسیده است.

کاربردهای ام اسکالپت

⦁ تقویت و رشد عضلات
⦁ ساخت عضلات جدید
⦁ سفت شدن موضع درمان
⦁ لیفت و برجسته سازی باسن
⦁ میران اندکی چربی سوزی
⦁ مورد استفاده در نواحی باسن، ران، شکم، بازو، ساق پا
⦁ جایگزین و یا مکمل تمرینات عضله سازی
⦁ سیکس پک شکم
⦁ کارآمد برای عضلات جدا شده شکم (این اتفاق پس از بارداری بسیار مشاهده می شود)

ام اسکالپت چگونه کار می کند؟

هر جلسه درمان ام اسکالپ بدون هیچگونه آمادگی اولیه و یا صرف انرژی خاص انجام می گیرد. بدین منظور فرد ابتدا بر روی تخت می خوابد و موضع درمان بوسیله یک پد لاستیکی پوشانده می شود و با قرار گیری دستگاه در محل مورد نظر درمان آغاز می گردد. طی یک جلسه ام اسکالپ بیست هزار و در نئو ام اسکالپ بیست و چهار هزار انقباض عضلانی اتفاق می افتد. معمولا پزشک در شروع جلسه اول درمان تنظیمات پایین را برای دستگاه انتخاب می نماید. انقباضات از یک الگوریتم تبعیت می کنند. در طور 30 دقیق انقباض ها گاها سریع و ملایم تر و یا آرام و قوی تر هستند. ارسال امواج الکترومغناطیس، حس انقباض شدید در فرد ایجاد می نماید که افراد عموما با کمی گذر زمان طی جلسه درمانی به آن عادت می کنند. انقباضات در این دستگاه بسیار شدیدتر از تمرینات ورزشی می باشد. و با پیش رفتن جلسات درمانی نیز شدت انقباضات بیشتر نیز می گردد. در واقع انقباضات شدید بدون وقفه و استراحت باعث فشار بر روی عضلات می گردد. نتیجتا قدرت و اندازه عضلات تغییر می کند. بدن برای تامین انرژی انقباض عضلات شروع به تجزیه سلول های چربی می نماید. سلول های آسیب دیده با مرگ و دفع از بدن طی روزهای آینده مواجه می گردند. در دستگاه نئو ام اسکالپ نیز به سبب ترکیب امواج الکترومغناطیس و فرکانس رادیویی، فرآیند با اعمال گرما همراه می باشد. گرمای امواج RF به خونرسانی بهتر عضلات و در نتیجه حجم دهی بیشتر کمک می نماید. همچنین این انرژی باعث افزایش دمای 42 درجه ای در لایه چربی ها نیز می گردد. که موجب شروع شکست سلول های چربی می شود و متعاقبا در روزهای آتی درمان سلول های آسیب دیده چربی از بدن توسط سیستم لنفاوی دفع می گردد.

از این روش به عنوان سریع ترین راه برای سیکس پک دار شدن می توان نام برد. زیرا طی یک جلسه معادل عددی برابر با 20000 هزار درازنشست و یا بشین پاشو انقباض عضلانی را تجربه می نمایید که به طور معمول و با ورزش این سرعت و قدرت امکان پذیر نمی باشد. همچنین برای افرادی که به دنبال ران های سفت هستند از این تکنولوژی به عنوان دستگاه سفت کننده ران با حجم دهی عضلات این ناحیه استفاده می شود.

سوالات متداول

ویرایش محتوا

سال های 2012 الی 2017 توجه بسیاری از متخصصین و پزشکان پوست و حتی کاربران خانگی  را به خود جلب کرد ، چرا که این روش درمانی لیفت و جوان سازی پوست انتخاب بسیار هوشمندانه ای به جای روش ای تهاجمی مانند عمل جراحی کشیدگی پوست می باشد .می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  • لیفت و سفت کردن ماهیجه های پوست در نواحی گونه ها ، ابروها ، پلک و چشم
  • کاهش و حذف چین و چروک ها
  • جلوگیری از بروز چین و چروک های جدید
  • صاف کردن و یکنواخت کردن سطح پوست و حذف برآمدگی ها
  •  فرم دهی خط چانه ، کوچک کردن چانه
  • تحریک پوست برای تولید پروتئین کلاژن و …
ویرایش محتوا

روش هایفوتراپی با دستگاه هایفو به هیچ عنوان هیچ گونه عوارض جانبی به همراه نداشته و تنها عارضه جانبی کار با دستگاه هایفو hifu قرمزی پوست به دلیل پالس های الکتریکی بسیار ریز می باشد که پس از چندین ساعات از بین خواهد رفت .
ناگفته نماند برخی از افراد آستانه تحمل بسیار پایینی داشته و در هنگام برخورد پالس های الکتریکی روی پوست خود کمی احساس درد خواهند داشت ، که این درد با تجویز یک مسکن با دوز پایین کاملا برطرف می گردد .

ویرایش محتوا

⦁ روشی غیر جراحی
⦁ عدم نیاز به بی حسی
⦁ عدم وجود دوره نقاهت و استراحت پس از درمان
⦁ عضله سازی و چربی سوزی به صورت همزمان
⦁ نتایج قابل مشاهده تنها با 4 جلسه درمانی
⦁ مدت زمان جلسه فقط 30 دقیقه

ویرایش محتوا

خستگی، کوفتگی و درد عضلانی از عوارض طبیعی ام اسکالپت هستند.
همچنین افراد دارای حجم بالای چربی امکان دارد نتیجه تا حد دلخواه دریافت نکنند. زیرا وجود لایه های انبوه چربی دسترسی امواج الکترومغناطیس و عضله را محدود می سازد.
لازم به ذکر است طی این روش با وجود کاهش چربی هم نیز شاهد کاهش وزن نخواهید بود.

ویرایش محتوا

قبل از درمان موارد زیر را رعایت نمایید:

لباس راحت بپوشید
کنار گذاشتن اشیایی مانند ساعت،موبایل و ...
کنار گذاشتن کارت عابر بانک
ویرایش محتوا

نتایج درمان در افراد دارای اندام متناسب پس از اولین جلسه درمانی نیز تا حدودی قابل رویت می باشد. در انتهای جلسه چهارم فرد شاهد عضلات قوی تر و کاهش چربی خواهد بود. از آنجائیکه فرآیند چربی سوزی و عضله سازی پس از اتمام جلسات درمانی نیز ادامه دارد، نتیجه نهایی پس از 3 ماه کاملا قابل مشاهده می باشد.
معمولا جهت بهبود نتایج و پایداری آن توصیه می شود پس از اتمام جلسات سبک زندگی سالم، ورزش و تغذیه مناسب در پیش گرفته و به منظور یادآوری درمان هر 6 ماه یک جلسه درمان انجام شود.
تحقیقات نشان داده که درمان اولیه 4 جلسه کفایت می کند و تکرار جلسات نتیجه قابل توجهی نخواهد داشت، زیرا عضله سازی و فرآیند چربی سازی به یکباره انجام نشده و نیازمند زمان می باشد.

ویرایش محتوا

بله، ام اسکالپ به عنوان یک روش پیکرتراشی دارای تائیدیه FDA می باشد و ایمن است. این دستگاه ساخت آمریکا است.

ویرایش محتوا

ام اسکالپت تقریبا بدون درد است. ممکن است همان درد عضله حین ورزش طبیعی را تجربه نمایید. شدت دستگاه قابلیت تنظیم دارد، لذا در ابتدای درمان می بایست از شدت ضعیف تر شروع نمود. سپس به مرور تا میزان آستانه تحمل مراجع، شدت را افزایش نمود.

ویرایش محتوا

4 جلسه با فاصله 2 تا 3 روز برای ام اسکالپ کافی می باشد.

ویرایش محتوا

هر جلسه ام اسکالپ معادل با 30 دقیقه می باشد.

ویرایش محتوا

چنانچه پس از دوره درمان به صورت منظم ورزش نمایید و سبک زندگی سالم در پیش بگیرید، نتایج ام اسکالپت تا سال ها دوام خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید