• افراد مبتلا به ریزش موی پیشرفته یا فولیکول‌های غیرفعال شانسی ندارند، نتایج ممکن است کندتر باشند و به درمان‌های بیشتری نیاز داشته باشند. به‌طورکلی، این اثرات در افرادی که به‌طورکلی فولیکول‌های ضعیف دارند و افرادی که دارای مناطق کوچکی از آلوپسی آره‌آتا هستند، بهترین است، که به دلیل ریزش مو به دلیل حمله سیستم ایمنی به‌طور تصادفی به فولیکول‌های مو است. بله، سیستم ایمنی بدن شما کارهای بزرگی انجام می‌دهد، اما همچنین می‌تواند پارانوئید شود و چیزهای خوب را نیز از بین ببرد.
  • سایر عوامل: داشتن سلامت عمومی و داشتن انتظارات واقع‌بینانه نیز برای نتایج و تجربه کلی مهم است. اکثر افراد برای دستیابی به حداکثر فواید به چندین روش درمانی نیاز دارند و ممکن است نتایج برای چندین ماه قابل مشاهده نباشد. رفتن به اولین مرحله درمان و انتظار بیرون آمدن با موهایی مانند یک ستاره راک گروه متال دهه ۸۰، این تجربه را کاهش می‌دهد و شما را ناامید می‌کند. در عوض،PRP رشد طبیعی مو را با سرعت طبیعی افزایش می‌دهد که برای ظاهر بهتر مو در درازمدت ایده‌آل است.
  • درمان ریزش مو به دلیل شیمی‌درمانی یک عارضه جانبی بسیار استرس‌زا از تجربه‌ای است که واقعاً مضر است. درحالی‌که PRP را می‌توان پس از اتمام شیمی‌درمانی استفاده کرد، معمولاً در حین ادامه درمان توصیه نمی‌شود. این از تأثیر یک درمان روی درمان اصلی جلوگیری می‌کند و به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتر و بهتری داشته باشید.
  • اختلالات خونی: کسانی که اختلالات خونی خاصی دارند که از لخته شدن کافی جلوگیری می‌کند یا منجر به کمبود پلاکت می‌شود نیز کاندیدای مناسبی نیستند. سپسیس، یک عفونت خون، باید قبل از بررسی PRP انجام شود. افراد سیگاری، افرادی که فشارخون پایینی دارند و استفاده‌کنندگان از کورتیزون درمانی نیز ممکن است مشکلاتی در دریافت درمان داشته باشند و به‌صورت موردی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.